انواع جوشکاری و کاربرد آن

انواع جوشکاری و کاربرد آن

بسیاری از افرادی که قصد ورود به حرفه جوشکاری را دارند لازم است برای موفقیت در این مسیر اطلاعات کامل و جامعه‌ای از این حرفه داشته باشند، شما چه به عنوان یک جوشکار حرفه‌ای و یا به عنوان یک تاسیساتی در غرب تهران و یا هر جای دیگر نیازمند یادگیری کامل انواع جوشکاری‌ها می‌باشید. برای اینکه بتوانید این کار را به درستی انجام دهید لازم است تا در این زمینه اطلاعات کاملی داشته باشید.

بعضی از روش‌های جوشکاری دارای پیچیدگی‌های خاص و منحصر به فرد خود می‌باشند، اما برخی دیگر از جوشکاری‌ها شرایط و یا شیوه آسان‌تری دارند، شما باید به عنوان یک جوشکار با همه این شیوه‌ها و روش‌ها و البته انواع جوشکاری و کاربرد آن آشنایی داشته باشید.
پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پیشنهاد: خدمات جوشکاری در غرب تهران

انواع جوشکاری در تاسیسات 22

انواع جوشکاری و کاربرد آن

انواع جوشکاری

در این قسمت از مقاله انواع جوشکاری و کاربرد آن لازم است که به بررسی انواع جوشکاری بپردازیم و در حین معرفی انواع جوشکاری اقدام به بیان کاربرد آن نمایم.
در بعضی از مواقع به منظور اینکه قطعات فلزی در کاربردهای ساختاری، ساختمانی و صنعتی جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص دهند باید با فرآیندهای جوشکاری آنهارا برای جایگاه مد نظر آماده کرد.

اهمیت جوشکاری زمانی بیشتر می‌شود که نیاز است یک قطعه به قطعه دیگر وصل شود. در این صورت شما نیاز به فرآیند و یا عمل جوشکاری دارید. با توجه به نوع مواد، فشار و پارامترهای دیگر از تکنیک‌های مختلف جوشکاری استفاده می‌شود.

برای مثال فرآیند یا انجام جوشکاری فولادهای ضد زنگ یا مواد غیر فولادی با مقاطع فولادی به شکل ویژه متفاوت می‌باشد. ما در ادامه مقاله قصد داریم که به بررسی انواع جوشکاری و کاربرد آن بپردازیم. پس همچنان با ما همراه باشید.

جوشکاری قوسی تنگستن گازی

بدون شک یکی ازچالش برانگیزترین و جذاب‌ترین متدهای جوشکاری که امروزه زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد جوشکاری قوس تنگستن گازی می‌باشد. این نوع از جوشکاری یک روش جوش قوس الکتریکی می‌باشد.که جوش را با استفاده از الکترودهای تنگستن غیر قابل مصرف تولید میکند.در این جوشکاری از گازهای بی‌ اثر مانند هلیوم و آرگون به منظور محافظت از منطقه در حال جوش در برابر آلودگی‌ها استفاده می‌کنند.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این جوشکاری نسبت به سایر جوشکاری‌ها از لحاظ زمانی کمی زمان‌بر می‌باشد.البته باید این نکته را هم در نظر بگیریم که اگر این نوع از جوشکاری با دقت و ظرافت انجام شود نسبت به سایر جوشکاری‌ها از مقاومت بالاتری برخوردار است.

معمولاً از این نوع جوشکاری به منظور جوشکاری موادی مانند مواد غیر آهنی، استیل ضد زنگ و مس استفاده می‌شود.
با توجه به اینکه این نوع جوشکاری برخلاف سایر انواع جوشکاری‌ها که سربار جوش تولید می‌کنند و بسیار تمیز است در مکان‌هایی که ظاهر آنها تمیز می‌باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما ازاین نوع جوشکاری می‌توانید در موتور خانه و برای تعمیر موتور خانه استفاده کنید.

جوشکاری قوسی باهسته شار

در ادامه مقاله انواع جوشکاری و کاربرد آن به بررسی جوشکاری قوس با هسته شار می‌پردازیم. این نوع از جوشکاری با وجود یا عدم وجود گازمحافظ به دلیل وجود هسته شار قابل انجام می‌باشد.

شار از قرار گرفتن قطعه کار جوشکاری شده در معرض انواع آلودگی‌های خارجی جلوگیری می‌کند، همچنین هسته فشار به جوش کمک می‌کند تا سرعت خنک شدن را به شکل قابل توجهی کنترل کند تا از انجماد ناخواسته یا بی‌موقع جلوگیری به عمل آید. معمولاً کاربرد این نوع از جوشکاری، جوشکاری ورق‌های ظریف‌تر مانند ورق‌های گالوانیزه می‌باشد.

جوشکاری قوس فلزی گازی

از جوشکاری قوس گاز تنگسن به عنوان یکی از بهترین و چالش برانگیزترین انواع جوشکاری یاد کردیم برخلاف این نوع از جوشکاری در جوشکاری قوس فلزی گازی از یک الکترود برای ترکیب و اتصال دو قطعه استفاده می‌شود. جوشکاری نوع قوس فلزی گازی نسبت به جوشکاری نوع تنگستن بسیار آسان‌تر می‌باشد و شما می‌توانید بدون گذراندن دوره‌های حرفه‌ای آموزش جوشکاری این نوع از جوشکاری را به خوبی یاد بگیرید.

در این نوع از انواع جوشکاری الکترود فاقد پوشش می‌باشد و تا نقطه ذوب گرم می‌شود.
نکته جالبی که در مورد این نوع از جوشکاری باید بدانید این است که در این جوشکاری از گازی استفاده می‌شود که مانع واکنش فلز مذاب با جو شود.

امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در مورد انواع جوشکاری و کاربرد آن به دست آورده باشید.

پیشنهاد: تاسیساتی در غرب تهران

جوشکاری قوس فلزی گازی

انواع جوشکاری و کاربرد آن

کلام آخر

مجموعه تاسیسات 22، آماده است تا در اسرع وقت و با مناسب ترین هزینه، امور جوشکاری شما عزیزان را در تهران و در کمترین زمان ممکن با تنها یک تماس انجام دهد. از دیگر خدمات این شرکت لوله کشی، تعمیرات موتورخانه، تعمیرات پکیج، نصب وتعمیرات کولر گازی و کولر آبی، نصب شیرآلات، خدمات لوله باز کنی، تشخیص ترکیدگی و نشت یابی لوله و آهگری می باشد.