بهترین راهکار افزایش طول عمر کولر گازی چیست؟

بهترین راهکار افزایش طول عمر کولر گازی چیست؟ شما جهت افزایش دادن طول عمر در کولر گازی چه راهکارهایی دارید؟ کولر گازی در واقع وسیله بسیار مناسبی است که با استفاده از آن محیط خانه خنک می‌ شود. یعنی یک وسیله بسیار کاربردی و مهم در فصول گرم سال می‌ باشد. اما موضوع مهم در خصوص انواع کولر گازی این است که بتوانیم به طرز درستی از آن ها استفاده کنیم و موجب افزایش یافتن طول عمر مفید در این وسیله بسیار کاربردی شویم.

استفاده صحیح از کولر گازی می‌ تواند تاثیر بسیار زیادی در طول عمر و کارایی آن داشته باشد. برای مثال، تهویه مناسب اتاق، تمیز نگهداشتن فیلترها و تنظیم درست دما و سرعت باد خروجی از مواردی هستند که می‌ توانند به بهبود عملکرد و طول عمر کولر گازی کمک کنند. در این مقاله راهکارهای مختلف افزایش طول عمر کولر گازی را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با بهترین راهکار افزایش طول عمر کولر گازی

برای افزایش دادن طول عمر کولر گازی راهکارهای مختلفی پیشنهاد می‌ شود. که نمونه‌ هایی از این راهکارها در هنگام نصب و تعمیر کولر گازی برای افزایش طول عمر آن عبارتند از:

  • توجه به صداهای ناهنجار

اگر متوجه شدید که کولر گازی در هنگام کار کردن صداهای ناهنجار و غیر معمولی ایجاد می‌کند، این موضوع را نادیده نگیرید. زیرا ممکن است دستگاه شما دچار خرابی شده و به تعمیر و بررسی نیاز داشته باشد. این خرابی ممکن است در قسمت‌ های مختلف کولر رخ داده باشد. بنابراین در هنگام تعمیرات کولر باید تک تک این قسمت‌ ها مورد بررسی قرار گرفته و عیوب به وجود آمده را برطرف کنید.

  • استفاده کردن از عایق مناسب

از دیگر راه‌هایی که در هنگام راه‌ اندازی کولر می‌ توانید انجام دهید و به این وسیله طول عمر آن را بالا ببرید، استفاده کردن از عایق‌ های مناسب می‌ باشد. در این حالت از خطر پوسیدگی و زنگ زدگی دستگاه جلوگیری کرده‌ اید.

  • مراقبت از ریموت

ریموت برای کنترل کردن کولر گازی استفاده می‌ شود و از قسمت‌ هایی است که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اینکه این قسمت عملکرد مناسب و دقیق داشته باشد، باید هنگام استفاده از آن مراقبت کنید. مثلاً اگر در طولانی مدت کولر شما بدون استفاده مانده باشد، احتمال دارد که باتری‌ های کنترلر خراب شوند که بهتر است پیش از چنین اتفاقی باتری‌ ها را از داخل آن خارج کنید.

 

راهکار افزایش طول عمر کولر گازی

 

  • پیشگیری از کثیف شدن اواپراتور

اواپراتور از قسمت‌ های مهم در کولرهای گازی است که می‌تواند گاز مایع را تبدیل به سرما کند. اگر این قسمت کثیف شود، در نهایت دستگاه نمی‌ تواند باد خنک تولید کند. بنابراین بهتر است هر چند وقت یکبار این قسمت را مورد بررسی قرار داده و اواپراتور را تمیز کنید. اگر هم توانایی انجام این کار را ندارید تاسیسات کولر گازی می‌ تواند در این باره به شما کمک کند.

  • بررسی سیم‌ ها و فیش‌ های برد

از نکات دیگر نگه داری کولرهای گازی این است که بتوانید از شل شدن کلیه اتصالات سنسورها، سیم‌ های ورودی و سیم‌ های موتور پنل به داخل برد الکتریکی پیشگیری کنید. زیرا اگر این سیم‌ ها شل شوند، قطعاً در سیستم برق رسانی اتصالاتی به وجود آمده و حتی ممکن است موجب خرابی دستگاه شما شود.

  • بررسی فیلترهای کولر

فیلتر یک قسمت بسیار مهم در داخل کولرهای گازی می‌ باشد که همواره در معرض کثیفی و گرد و غبار قرار دارد. اگر این فیلترها کثیف شوند، قطعاً خنک کردن هوا با اختلال مواجه شده و در نهایت بر روی موتور فشار وارد می‌ شود. حتی گاهی ممکن است در صورت تداوم داشتن این روند موتور آسیب‌ های جدی ببیند یا بسوزد. بنابراین حداقل در هر سه تا ۶ ماه این فیلترها را تمیز و تعویض کنید.

  • استفاده از درجه حرارت مناسب

همیشه سعی کنید درجه حرارت کولر به درستی تنظیم شود و آن را در پایین‌ ترین درجه قرار دهید. به این ترتیب فشار زیادی بر کولر تحمیل نمی‌ شود. زیرا در صورتی که درجه حرارت بالا باشد قطعاً بر روی دستگاه فشار زیادی اعمال شده و اگر استفاده از آن به صورت مداوم و پیوسته رخ دهد، عمر مفید آن کاهش می‌ یابد. این درجه مناسب بین ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتیگراد قابل تنظیم می‌ باشد.

 

راهکار افزایش طول عمر کولر گازی

 

نتیجه‌ گیری

در این مقاله بهترین راهکار افزایش طول عمر کولر گازی را بررسی کردیم. اگر ساکن شهر تهران هستید و جهت راه‌ اندازی و تعمیر کولر گازی نیاز به نیروی ماهر و متخصص دارید در سایت تاسیسات22 با تعمیر پکیج غرب تهران یا تاسیسات در غرب تهران بیش تر آشنا شوید.