بهترین نوع لوله کشی ساختمان

بهترین نوع لوله کشی ساختمان

یکی از مهم‌ترین مسائل در ساختمان سازی و یا بازسازی منازل مسکونی و یا غیر مسکونی لوله کشی می باشد.

معمولاً از انواع لوله‌کشی‌ها برای رفع نیاز و جابجایی گازها و مایعات و همچنین محافظت از تاسیسات مانند سیم‌های برق استفاده می‌شود.

انواع لوله‌ها را می‌توان به عنوان ابزاری ساخته شده از پلاستیک، فلز و یا حتی فایبرگلاس تقسیم کرد. معمولاً از لوله‌ها و لوله کشی به منظور جابجایی گازها و مایعات و همچنین فاضلاب استفاده می‌شود.

اما اینکه انواع لوله کشی ساختمان چیست و بهترین نوع آن کدام است موضوعی می‌باشد، که ما در این مقاله تحت عنوان بهترین نوع لوله کشی ساختمان به آن خواهیم پرداخت،پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پیشنهاد ویژه: خدمات لوله کشی در غرب تهران

انواع لوله کشی از نظر متریال یا جنس

بهترین نوع لوله کشی ساختمان

انواع لوله کشی از نظر متریال یا جنس

در این قسمت از مقاله و قبل از اینکه به بررسی بهترین نوع لوله کشی ساختمان بپردازیم، ابتدا لازم است که به معرفی انواع لوله کشی از نظر متریال یا جنس بپردازیم.

معمولاً با توجه به شرایط عملیاتی لوله مانند دما، شرایط خوردگی، میزان فشار، احتمال وارد شدن ضربه و فرسایش از لوله‌ها با متریال‌های مختلف استفاده می‌شود که مهمترین آنها عبارتند از:

فولاد

معمولا در اکثر موارد از فولاد برای سیستم‌های لوله کشی استفاده می‌شود، چرا که لوله‌های فولادی از استحکام بالایی برخوردار هستند و معمولاً در دو نوع بدون درز و جوشی از آنها استفاده می‌شود.

مس

با توجه به گران بودن این فلز معمولاً از آن در لوله‌کشی‌های دقیق که حرارت عامل بسیار مهمی می‌باشد استفاده می‌شود، نداشتن نشتی و آلوده نکردن آب از ویژگی های فلز مس برای لوله کشی می‌باشد. به این ویژگی‌ها می‌توانید دوام بالا و عمر زیاد را نیز اضافه کنید.

معمولاً افرادی که به عنوان تاسیسات تعمیر موتور خانه و تعمیر پکیج در غرب تهران و سایر شهر ها فعالیت دارند بیشتر با این نوع متریال سروکار دارند.

چدن

چدن یکی از فلزهایی می‌باشد که مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش و خوردگی دارد، شاید به همین دلیل است که برای سیستم‌های لوله کشی زیر زمین از آن استفاده می‌شود.

پلاستیک

امروزه یکی از پرکاربردترین متریال‌ها برای ساخت انواع لوله و لوله کشی جنس پلاستیک می‌باشد. معمولاً بهترین نوع لوله کشی ساختمان با لوله‌های پلاستیکی انجام می‌شود.

انواع لوله کشی ساختمان

شاید بهتر است که قبل از اینکه به بررسی و معرفی بهترین نوع لوله کشی ساختمان بپردازیم، ابتدا تکلیف خودمان را با نوع لوله کشی که آیا منظور از بهترین نوع لوله کشی ساختمان لوله کشی آب است یا گاز و یا حتی فاضلاب مشخص کنیم. ما در ادامه به بررسی انواع لوله کشی آب ساختمان و بهترین نوع آن می‌پردازیم.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر لوله کشی ها و تشخیص ترکیدگی لوله کشی های زیر کار از تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران  استفاده کنید.

لوله کشی آب در شرکت لوله کشی غرب تهران به روش‌های گوناگونی انجام میشود که از مهمترین آنها می‌توان به:

پیشنهاد: تشخیص ترکیدگی و نشت یابی لوله در غرب تهران

انواع لوله کشی ساختمان

بهترین نوع لوله کشی ساختمان

لوله کشی سنتی

در این روش از لوله کشی لوله‌های آب وارد ساختمان می‌شوند و از هر کجایی که ممکن باشد انشعاب گرفته می‌شود. روش سنتی لوله کشی در گذشته معمولاً با لوله‌های فولادی انجام میشد، که این روش دارای معایبی مانند وزن زیاد و خوردگی بود. به همین دلیل به مرور زمان لوله‌های فلزی و فولادی جای خود را به لوله‌های پلاستیکی دادند.

لوله کشی کلکتوری

یکی از روش‌های مدرن لوله کشی که توسط بسیاری از کارفرمایان و لوله کشان مورد استفاده قرار می‌گیرد روش لوله کشی کلکتوری است.

در این روش از لوله کشی برای هر واحد یک شیر مستقل قرار داده می‌شود، که به سایر واحدها مرتبط نمی‌باشد. این روش معمولاً برای ساختمان‌های با تعداد واحد بالای یک روش مناسب می‌باشد و از افت فشار آب به دلیل انشعاب زیاد جلوگیری می‌شود. معمولا برای لوله کشی کلکتوری نیاز به کنده کاری و نصب در کف ساختمان و عمق دیوار نمی باشد.

لوله کشی انشعابی

یکی دیگراز انواع لوله کشی آب ساختمان، لوله کشی انشعابی می‌باشد. در این روش لوله‌های آب در همه ساختمان از رایزر اصلی منشعب می‌شوند و تفاوتی در نحوه لوله کشی آب گرم و سرد نمی‌باشد.

در این روش معمولاً لوله اصلی بعد ازنصب کنتور به شکل مستقیم در داخل ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه استفاده از رایزر اصلی آب در ساختمان در روش انشعابی به این شکل می‌باشد که برای هر محل یک انشعاب از سر لوله گرفته می‌شود و در انتها کل مسیر لوله کشی به یکدیگر مرتبط می‌شوند.

در صورتی که نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای و معتبر برای لوله کشی، تشخیص ترکیدگی و نشتی دارید؛ مجموعه تاسیسات 22 در تهران 24 ساعته در کنار شماست.