علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق

علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق چیست؟

علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق چیست؟ پکیج‌ها سیستم‌های بسیار مهمی در منازل هستند. که در فصول گرم سال تامین کردن آب گرم و در فصول سرد سال علاوه بر تامین کردن آب گرم، گرم کردن منازل را نیز بر عهده دارند. با این حال گاهی پیش می‌ آید که با مشکلات ناگهانی در داخل این پکیج‌ ها مواجه شویم. زیرا پکیج از قطعات و لوله‌ها و اتصالات مختلفی به وجود آمده است که در کنار هم عملکرد ایده‌آل آن را رقم می‌زنند.

حال ممکن است گاهی در برخی از این قطعات و قسمت‌ها مشکلاتی به وجود بیاید که در نهایت باعث نقض در عملکرد پکیج شود. یکی از مشکلات رایج نیز قطعی برق است که ممکن است باعث عدم روشن شدن در داخل پکیج‌ها شود. در این مقاله علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق را بررسی می‌ کنیم.

 

همچنین بخوانید: لوله کشی غرب تهران

 

علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق

گاهی ممکن است پس از قطع و وصل شدن مجدد برق شما متوجه شوید که پکیج شما روشن نشده است، در چنین حالتی دلایل مختلفی وجود دارد که گاهی شما نیاز به استفاده از تعمیرات پکیج یا تعمیر موتورخانه خواهید داشت. اما دلایل اصلی این مشکل عبارتند از:

  • عدم جریان آب کافی

در وهله نخست ممکن است در داخل پکیج شما آب کافی جریان نداشته باشد. این افت فشار موجب عدم روشن شدن پکیج می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست. یعنی شما می‌توانید تنها با یک تماس ساده با تاسیسات کولر گازی مشکل به وجود آمده را در میان گذاشته و راه حل مناسبی برای برطرف کردن آن انتخاب کنید.

  • فشار گاز کم

گاهی ما علاوه بر جریان قطعی جریان برق با افت فشار نیز مواجه هستیم که این مشکل معمولاً در فصول سرد سال رخ می‌دهد که مصرف گاز خانوارها بالا است.

  • وجود هوای داخل لوله‌ها

اگر پس از هر بار قطع و وصل شدن جریان برق هوا به داخل لوله‌ها وارد شود، موجب اختلال در عملکرد آن شده و در نتیجه پکیج روشن نخواهد شد.

 

علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق

 

  • انسداد سیستم گرمایشی

قسمت‌هایی که در داخل آنها آب در جریان است گاهی به علت وجود رسوبات و ناخالصی‌ها در داخل آب با مشکل انسداد مواجه می شوند. به این ترتیب آب نمی‌تواند در داخل لوله‌ها به درستی جریان پیدا کند. در نهایت نیز عملکرد پکیج با اختلال مواجه شده و حتی روشن نمی‌شود که در چنین حالتی باید به فکر تعمیرات پکیج باشید.

  • خرابی در پمپ آب

پمپ آب یک قسمت بسیار مهم در داخل پکیج‌ها می‌باشد. که وظیفه هدایت کردن آب در داخل لوله‌های پکیج را به طرز صحیح بر عهده دارد. اگر به هر دلیلی مانند گذشت زمان این پمپ خراب شود، جریان آب به درستی وارد پکیج نمی‌شود و اگر آب در داخل لوله‌های پکیج وجود نداشته باشد. حتی با وجود فشار کافی گاز و جریان برق همچنان ما با مشکل عدم کارکرد پکیج مواجه خواهیم شد.

  • مشکل در دودکش

در هنگام تعمیر موتورخانه و سرویس کردن پکیج هر چند وقت یک بار دودکش‌ها را نیز بررسی کنید. اگر شاهد دوده در این قسمت‌ها بودید، حتماً آنها را برطرف کنید. زیرا اگر این دودکش‌ها مسدود شوند، در واقع حالت خفگی به پکیج رخ داده و عملکرد آن کاهش پیدا می‌کند که در مواقع حاد حتی پکیج به طور کامل از کار می‌افتد.

  • خراب بودن شمعک

اگر شمعک خراب شده باشد، پس از آنکه جریان برق قطع و دوباره وصل شد، ممکن است این شمعک به درستی و به موقع روشن نشده و در نهایت نیز پکیج ما روشن نشود. هر چند وقت یک بار شمعک پکیج را چک کنید، زیرا در صورت استفاده مداوم و طولانی مدت این قسمت دچار خوردگی شده و دیگر کارایی خودش را نخواهد داشت. حتی قسمت برد پکیج نیز در انواع پکیج‌های دیواری با مشکل مواجه می‌شود. اگر خودتان قادر به تعمیر کردن این قسمت نیستید می‌توانید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

 

علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق

 

نتیجه‌ گیری

در این مقاله علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق را بررسی کردیم. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است پکیج شما پس از قطع و وصل شدن دوباره جریان برق همچنان خاموش باشد که به توضیح هر کدام از آنها پرداختیم. در شهر بزرگ تهران می‌توانید جهت تعمیر و سرویس کردن پکیج خود تعمیر پکیج در غرب تهران را انتخاب کرده و مشکلات به وجود آمده در پکیج خودتان را با تعمیرکاران خبره آنجا در میان بگذارید. در سایت تاسیسات22 نیز با راه‌های تعمیر موتورخانه، تعمیرات پکیج، نصب و تعمیر کولر گازی و غیره آشنا شوید.